Rejsy 2015/16


Organizujemy rejsy żeglarsko-turystyczne.


Po ciepłych morzach świata, dla osób i grup pragnących aktywnie odpoczywać, zwiedzać, a także zaznać odrobiny adrenaliny w warunkach odmiennych od naszych. Rejsy trwają 7  lub 10-14 dni w okresie październik/kwiecień, kiedy w Polsce zimno i śnieżnie.

Żeglujemy na czarterowanych luksusowych i nowoczesnych jachtach  jednokadłubowych lub katamaranach. Uprawiamy żeglarstwo kabotażowe, czyli od portu do portu, gdzie jest czas na zwiedzanie osobliwości regionu. Pływasz pod okiem doświadczonego skippera, który zawsze służy pomocą i dobrą radą.

Koszty rejsów - należy przyjmować średnio ok. 500 euro/tydzień osoba/ Morze Śródziemne lub 1100euro/osoba/dwa tygodnie/Ocean Indyjski, Karaiby, Tajlandia itp. Do tych kwot należy doliczyć przelot i dojazdy do portu początkowego i kieszonkowe. Reszta jest wliczona.

Uwaga: konkretny koszt podany jest przy każdej ofercie oddzielnie.

 

A te morza świata już zdobyliśmy!

 

Po Zalewie Szczecińskim i Bałtyku pływamy na własnych jednostkach żaglowych w krótkich wycieczkach dziennych.
Staramy się łączyć żeglarską przygodę ze zwiedzaniem ciekawych miejsc, zatrzymując się w urokliwych marinach i zwiedzając lokalne atrakcje.
Od uczestników rejsów nie wymagamy uprawnień czy doświadczenia żeglarskiego, ale jest mile widziane. Możesz poczuć się wilkiem morskim, będąc zaangażowanym w prowadzenie jachtu, nawigacji i przygotowywaniu posiłku na kołyszącej się kuchence. Pływasz pod okiem doświadczonego skippera, który zawsze służy pomocą i dobrą radą.

           

 Nasz jacht "Wespe"                                                              Katamaran


NIEZWYKŁY  KOLEŻEŃSKI TURYSTYCZNY REJS

„ŚLADAMI KONKWISTY PO MORZU CORTEZA (MEKSYK) I PACYFIKU.”

 

Termin rejsu: 14-28 listopad 2015 r. (14 dni)

 

Trasa- żeglujemy po unikalnej Zatoce Kalifornijskiej, zwanej Morzem Corteza i zahaczamy o Pacyfik. Rejs zaczynamy w La Paz, które jest stolica półwyspu, odwiedzamy m.in. Cabo San Lucas - skąd jedziemy na wycieczkę do miasta i Parku Krajobrazowego San Ignacio. Dalej żeglujemy na  Isla Santa Margarita, Puerto San Carlos, San Jose del Cabo, Los Mochis, Isla Santa Cruz, Isla San Jose, Isla Partida, Isla Ispinto Santo i powrót do La Paz. Trasa może ulec modyfikacji  w przypadku niekorzystnych zmian pogodowych.

 

Cabo San Lucas Beaches

 

Wynajmujemy luksusowy jacht Oceanis 43 z czterema dwuosobowymi kabinami i obszerną mesą z pełnym wyposażeniem nawigacyjnym, bezpieczeństwa i kambuzowo-hotelowym.

 

Koszt rejsu: 1047 euro + dojazd około 950 euro, jeśli upolujemy okazję lub zniżki wczesnej rezerwacji to przelot będzie taniej.

 

CENA ZAWIERA: pobyt na jachcie, wyżywienie, paliwo, wodę, opłaty portowe, lokalne opłaty administracyjne, sprzątanie końcowe, silnik zaburtowy do pontonu z paliwem, pościel, koszulki rejsowe, ubezpieczenie KL i NNW,.

 

CENA NIE ZAWIERA: opłaty za przelot, transport do/z mariny(ok. 50euro) oraz kaucji zwrotnej zredukowanej do kwoty 50 euro od osoby (zwrot  jeśli jacht zostanie oddany bez uszkodzeń z winy załogi).

WPŁATY

I rata-    320 euro- zadatek, płatna do 10.05.2015

II rata-   320 euro- płatna do 10.08

III rata - 200 euro płatna do 10.10

IV rata-  płatna w marinie

Oczywiście można wpłacić jednorazowo całą kwotę.

Wpłaty bezpośrednio w euro na konto:

Alior Bank  L.Zajda  IBAN:  PL 83 2490 0005 0000 4000 5326 6194

Dopisek : Rejs Meksyk

lub

Konto złotówkowe do wpłaty:

Alior Bank L. Zajda 55 2490 0005 0000 4100 4723 8972

Dopisek: Rejs Meksyk

Wpłaty złotówkowe po kursie dnia zakupu waluty w Alior Banku , bo i tak muszę wymienić na euro.

  

OPIS REJONU NASZYCH EGZOTYCZNYCH WAKACJI

 

Klimat: suchy, półpustynny, tropikalny, średnie temperatury to 28/33st.C, wiatry łagodne i umiarkowane do 3 w skali B, opadów deszczu brak.

 

Krótki opis.

Zatoka Kalifornijska (Morze Cortéza– duża i wąska zatoka leżąca na wschodnim Pacyfiku, rozpościerająca się wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Meksyku. Od zachodu zamyka ją górzysty Półwysep Kalifornijski a od wschodu kontynentalne wybrzeże meksykańskie.

Zatoka Kalifornisjka ze stolicą La Paz

 

Spotyka się tu ponad 890 gatunków ryb, z których ok. 90 to endemity, toteż zatoka jest swoistym laboratorium do badań podmorskiego życia. Znajdują się tu bogate w ryby (m.in. tuńczyki i sardynki) oraz skorupiaki (krewetki) łowiska. Na południowo-zachodnim wybrzeżu poławia się perły. Ponadto występują tu okresowo liczne migrujące gatunki ssaków morskich, takich jak chociażby:humbaki. Spotyka się też żółwie morskie. Występuje tu także nieuchwytny morświn nazywany po hiszpańsku vaquita, czyli "krówka" – odkryty w 1958 

 

Meksykański „Vaquita”

Na półwyspie i Zatoce Kalifornijskiej spotkamy gdzie indziej nie występującą florę i faunę, strzeliste góry, wulkany (dwa aktywne), lasy kaktusowe, agawy,daktylowe, olbrzymie pola głazów, wieloryby, słonie morskie i inne ciekawskie stwory wpływające tutaj z Pacyfiku.

 

Spotkanie z wielorybem

Liczne parki narodowe np. Valle do Los Crinos, reserve Dela Biosfera, de el Vizcaino, Park National  Bahia de Loreto zaspokoją najwybredniejsze gusta.

Zwiedzimy cudowne i unikalne miejsca dostępne w większości od strony wody jak San Ignacio-prawdziwa wysoko położona daktylowa oaza pustynna, dominikańska świątynia wzniesiona z lawy wulkanicznej,po drodze w Santa Rosalia jest kościół o stalowej konstrukcji zaprojektowany przez Eiffla, dalej unikalny w skali światowej Las Mulege z naskalnymi rysunkami w grocie San Borjitas.

Miasto Loreto

W Loreto w którym przycumujemy jachtem, zwiedzamy kościół z 1687 roku ze złoconym ołtarzem i posagiem matki Boskiej czyniącej cuda. Wąska Zatoka Concepcion otoczona wianuszkiem małych akwamarynowych zatoczek jest idealnym miejscem do kapieli z rybami, nurkowania, odwiedzenia restauracyjek pokrytych  liśćmi palmowymi oraz podziwiania podwodnego świata prehistorycznych stworów morskich a może i wielorybów. 

 

Bahia Conception

 

Mamy także szansę odwiedzić Mision San Javier, kościół w mauretańskim stylu robiący największe wrażenie na całym półwyspie ze złoconym ołtarzem, witrażami itp.W okolicy znajduje się wiele malowideł naskalnych.

Brak natłoku turystów(kiepska infrastruktura drogowa) zachowała ten zakątek Meksyku dla

NASJ

 

Zapraszam na  tygodniowy rejs wiosenny  po Morzu Śródziemnym,

Odwiedzamy włoską Sardynię i francuską Korsykę.

 - K O M P L E T-

 

Termin: 18-25 kwiecień 2015r.

 

Lecimy do : OLBIA COSTA SMERALDA  na Sardynii.

Rejs zaczynamy  i kończymy w marinie Portisco. ( 18km od lotniska)

Będziemy żeglować 7 dni. To czas, który pozwoli dobrze wypocząć, zwiedzić i poznać najważniejsze miejsca, a przy okazji nie zmęczyć się zbyt długim pobytem na morzu.

Proponuję  rejs w terminie charakteryzującym się optymalnymi warunkami pogodowymi oraz wyselekcjonowaną trasę, która dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Czas na prawdziwą morską przygodę!

 

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

Planowana trasa: Caprera, Massimo, Lavezzi, Bonifacio, Santa Teresa di Gallura, Maddalena.  Jest to trasa proponowana i może ulec zmianie z powodu warunków atmosferycznych. Ale na Sardynii jest co zwiedzać, to perełka M. Śródziemnego.

 

 

CAŁKOWITE KOSZTY REJSU OD OSOBY -489 euro


Cena obejmuje:

 

  • czarter jachtu, pościel, gaz,
  • ponton z silnikiem zaburtowym,
  • ubezpieczenie KL, NNW,
  • ubezpieczenie kaucji bezzwrotne,
  • wyżywienie,
  • paliwo do jachtu,
  • opłaty portowe, klimatyczne,
  • koszulki pamiątkowe,
  • sprzątanie jachtu po rejsie.

 

Koszty dodatkowe: 

Przelot na Sardynię, (z Berlina Easyjetem ok. 120euro)

Dojazd do/ z mariny- ok. 30euro,

Ponadto:

Kaucja zwrotna: 35 euro / osobę –pobierana na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu. Kwota pobrana zostanie w dniu rozpoczęcia rejsu, a zwrócona w całości w dniu jego zakończenia, jeżeli nie powstaną żadne straty.


Więcej informacji  i kontakt bezpośredni: Lech Zajda, e-mail:
lech_zajda@poczta.onet.pl

 

Tel. kom. +48 693060712

 

Wpłaty w ratach z dopiskiem „Rejs Sardynia” i nazwisko wpłacającego:

I -sza do 8 luty - 150 euro (zadatek i ostateczne potwierdzenie udziału w rejsie)

II - ga do 5 marca - 200 euro

III - cia w marinie - 189 euro

 

Konto EURO w Alior Banku,

Lech Zajda IBAN: PL, Nr konta 83 2490 0005 0000 4000 5326 6194

 

Konto w PLN w Alior Banku,

Lech Zajda Nr 55 2490 0005 0000 4100 4723 8972  UWAGA : wpłaty w złotówkach po kursie sprzedaży dnia wpłaty wg Alior Banku

 

 

Sardynia i Korsyka, dwie wyspy leżące tuż obok siebie na Morzu Śródziemnym, wcale nie są wyspami bliźniaczymi, jak można by sądzić po ich bliskim sąsiedztwie. Wyspy mają zarówno różną historię, jak i przynależność polityczną.

W trakcie tygodniowego rejsu będziemy mieli możliwość poznać obie wyspy oraz liczne mniejsze wysepki takie jak La Maddalena oraz Lavezzi.Rejs rozpoczniemy w marinie Portisco, która oddalona jest zaledwie kilkanaście kilometrów od lotniska Olbia.

Na początek obierzemy kurs na wyspę La Maddalena, która słynie z przepięknych piaszczystych plaż, a woda otaczająca jej liczne zatoczki ma zjawiskowy błękitny kolor. Jest to idealne miejsce dla wymagających żeglarzy jak również dla miłośników nurkowania czy spokojnego wypoczynku.

 

Żeglując dalej na północ wpłyniemy na terytorium Francji, a południowe wybrzeże Korsyki przywita nas swoimi wysokimi na 65 metrów kredowymi klifami, wyrzeźbionymi przez morze. Na szczycie lśniących w słońcu, białych klifów położone jest Bonifacio, piękne miasto, będące jednocześnie głównym celem naszej żeglugi. Mury obronne miasta sprawiają wrażanie jakby urywały się wprost do morskiej toni. Stare miasto z wysokimi kamienicami i wąskimi uliczkami swym charakterem przypomina średniowieczne osiedla.

Oprócz żeglowania, w trakcie tygodniowego rejsu z pewnością nie zabraknie czasu na kąpiele czy nurkowanie w morzu. Całości wypoczynku uzupełnią przysmaki lokalnych restauracji.